Kontakta oss

Här finns kontaktuppgifter till oss på Svensk Luftambulans.

Svensk Luftambulans centralt

Telefon: 054-19 14 77

Lars-Olof Björkqvist

Förbundsdirektör
Svensk Luftambulans
lars-olof.bjorkqvist@hems.se

Johan Agin

AM Accountable Manager
Svensk Luftambulans johan.agin@hems.se

Lennart Tapper

Stefan Johansson

HT Flygskolechef stefan.johansson@hems.se

Leif Persson

NP CA Teknisk chef leif.persson@hems.se

Peter Nordkvist

NP GO Basansvarig peter.nordkvist@hems.se

Henric Ceder

NP CT Utbildningschef henric.ceder@hems.se

Erica Balke

SM Flygsäkerhetsansvarig erica.balke@hems.se

Roger Nordin

MM Teknisk chef Part-145 roger.nordin@hems.se

Mikael Andersson

CMM Kvalitetschef mikael.andersson@hems.se
Kontaktuppgifter till Svensk Luftambulans direktion

Kontaktuppgifter till respektive region

Karl Silvhamn
Verksamhetschef

karl.silvhamn@regionvarmland.se

Henric Thorsell
Baschef (SLA Karlstad)
henric.thorsell@hems.se

Tomas Riman
Divisionschef
Kirurgiska specialiteter
tomas.riman@ltdalarna.se

Magnus Brodén
Baschef (SLA Mora)
magnus.broden@hems.se

Per Marcusson
Verksamhetschef
per.marcusson@norrbotten.se

TBD
Baschef (SLA Gällivare)
info@hems.se

Johan Thunberg
Verksamhetschef
johan.thunberg@regionvasterbotten.se

TBD
Baschef (SLA Lycksele)
info@hems.se

Per Bondegård
Avdelningschef
per.bondegard@akademiska.se

Per Arnell
Verksamhetschef
per.arnell@vgregion.se

Olof Bergström
Enhetschef
olof.bergstrom@vgregion.se

Leverans- och besöksadress

Karlstad

Svensk Luftambulans (SLA)
Karlstad Airport
Våldalen 576
655 91 Karlstad

Mora

Svensk Luftambulans (SLA)
Flygplatsvägen 31
792 91 Mora

Postadress

All formell och officiell post via diariet.

Svensk Luftambulans (SLA)
c/o Region Värmland
651 82 Karlstad

Fakturering

Fakturaadress

Svensk Luftambulans
Box 5092
650 05 Karlstad

Pdf-fakturor e-postas till: SLAfakturor@regionvarmland.se

Organisationsnummer
222000-3061

Momsreg.nr/VAT-nummer
SE222000306101

Dela på facebook
Dela på linkedin
Dela på email